Navigácia

Pondelok 19. 3. 2018

Mapa

Narodeniny a meniny

Dnes (Pondelok 19.3.2018)
Jozef Jarka (prvá B)

Statistics

Počet návštev: 116869

Novinky

 • Do galérie Krížová cesta boli pridané fotografie.

 • 8.3.2018 sa žiaci našej školy modlili modlitbu Krížovej cesty v miestnom Gréckokatolíckom chráme sv. Kozmu a Damiána. Modlitby sa zúčastnili žiaci 2. a 3. ročníka.

  Modlitba Krížovej cesty je modlitbou charakteristickou pre pôstne obdobie v gréckokatolíckej a rímskokatolíckej cirkvi. Krížová cesta je starobylá a stále používaná modlitba, v ktorej veriaci rozjíma o utrpení Ježiša Krista obvykle konkretizovanom v jednotlivých zastaveniach Jeho krížovej cesty z Pilátovho domu až na horu Golgota po Via Dolorosa.

 • „Úsmev prináša šťastie do domu, v starostiach je oporou, je citlivým prejavom priateľstva. V únave prináša odpočinok, v znechutení a smútku je potechou a pre každú bolesť je prirodzeným liekom. Nemožno si ho ani kúpiť, ani požičať, ani ukradnúť, pretože má hodnotu chvíle, v ktorej sa dáva.

  Jan Werich

  V mesiaci február sme si na našej škole pripomenuli sviatok „Medzinárodný týždeň priateľstva”, ktorý sa každoročne realizuje posledný februárový týždeň. Naši žiaci uvedený sviatok oslávili diskusiami a literárnymi a výtvarnými aktivitami.

 • V stredu 14.2.2018 sa po vyučovaní stretli fanúšikovia osemsmeroviek a zmerali si sily v ich riešení. Súťažili v dvoch kategóriách, a to 3. ročník a 4. ročník. Riešili osemsmerovku s krásnou pranostikou. Bolo to ozaj náročné. Niektorí to dokonca vzdali predčasne a zo súťaže odstúpili.

  Víťazi:

  v kategórii 3. ročník: v kategórii 4. ročník:

  1. miesto Adrián Maľar 1. miesto Sandra Maľarová

 • Milí naši rodičia, vezmite svoje ratolesti na ľadovú plochu. Sú to vynikajúci a vytrvalí korčuliari.

  Pre záujemcov o verejné korčuľovanie prinášame prevádzkové hodiny.

  Prevádzka ľadovej plochy pri ZŠ Juh

  Pracovné dni: Pondelok – Piatok

  10,00 – 12,00 – ŠKOLY (počas prázdnin verejné korčuľovanie)

  12,00 – 14,00 – PRESTÁVKA

  14,00 – 16,00 – VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

  16,00 – 17,00 – PRESTÁVKA

  17,00 – 19,00 – VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

  19,30 – 20,30 – HOKEJ, OBJEDNÁVKY

  Víkend: Sobota – Nedeľa

  8,30 – 9,30 – HOKEJ, OBJEDNÁVKY

 • Do galérie Korčuľovanie 2.a3.ročník boli pridané fotografie.

 • Máte radi zimné športy? My určite! Preto sme sa v rámci telesnej výchovy vybrali na klzisko pri ZŠ Juh vo Vranove nad Topľou. Minibusom sme sa 0. a 3- tiaci odviezli na Sídlisko Juh, požičali si korčule a vykročili na ľadovú plochu. Mali sme veľké obavy, ale zvládli sme to hravo. Aj keď sme na korčuliach stáli prvýkrát v živote, išlo nám to jedna radosť. Dokonca máme medzi sebou korčuliarske talenty - Dávidko Šlimák a Saška Fiľová. Občas sme si skúsili aký tvrdý ľad je, ale vôbec nám to nevadilo. Pre menej zdatných sme mali pomôcky v podobe tučniačikov , pani učiteliek 0. ročníka I. Antušovej a 3. ročníka Ľ. Olšavovej, i tretiackeho maskota. Bolo nám fantasticky, ani sme nechceli opustiť korčuliarsku plochu a vrátiť sa domov. Tešíme sa na ďalšie hodiny korčuľovania!

 • Dnes sa v Kultúrnom dome v Čičave stretli princezné, samurajovia, spidermani, indiáni, šašovia, zvieratká a kopa iných krásnych a zaujímavých karnevalových masiek.

  Tak ako sa na správny karneval sluší a patrí, nechýbala dobrá hudba, tanec a súťaže.

  Tancovali sme na najnovšie hudobné vychytávky. Súťažili sme v nosení ping-pongovej loptičky na lyžičke, skákali sme vo vreci. Nesmel chýbať ani slávny a stále populárny stoličkový tanec a zasúťažili sme si aj v nafukovaní balónov. Súťažiť chcel každý, preto sme vyberali vždy nových súťažiacich z každej triedy. Všetci sa veľmi snažili, ale ako to chodí, vyhrať mohol iba jeden. Nikomu to však nevadilo. pretože odmenení boli všetci súťažiaci.

 • Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

 • Aj v roku 2018 pokračuje činnosť futbalového krúžku. Vzhľadom na fakt, že ZŠ Čičava nemá telocvičňu, vedenie ZŠ, riadené p. riaditeľkou Gabrielou Mičejovou, vytvára možnosť svojim žiakom zapájať sa do aktívnej činnosti, vo Vranove nad Topľou.

  Pod vedením vedúceho krúžku p. Jána Lazúra, žiaci absolvovali 10. a 15. januára prípravné zápasy proti dievčatám Futbalovej akadémie Vranova nad Topľou, vedenej p. Erikom Makom. Kým v prvom zápase podľahli dievčatám 12:3, v druhom im prehru naši chlapci vrátili v pomere 16:6. Potrebné je podotknúť, že hrali proti starším, futbalovo vyspelým dievčatám.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola ČIČAVA
  Čičava 34
 • 0910900627

Fotogaléria