Narodeniny a meniny

Utorok 19. 3. 2024

Statistics

Novinky

• Dňa 15. marca 2024 sa uskutočnilo v našej ŽŠ Čičava školské kolo v prednese poézie a prózy.

Súťaže sa zúčastnili žiaci z jednotlivých ročníkov a tried. Žiaci recitovali z diel Alice Náhlikovej, Márie Ďuríčkovej, Jany Humeníkovej, Eleny Čepčekovej a ďalších autorov detskej literatúry. Výkony žiakov hodnotila porota, ktorú tvorili učitelia našej školy: Mgr. Iveta Antušová – vedúca MZ a Mgr. Anna Labanová.

Žiaci nás obohatili svojím recitačným prejavom a umeleckým zážitkom.

1. ročník – Alex Bartko

• Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť.

Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Ste jednou z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom.

Prajeme Vám pekný Medzinárodný deň žien a život plný úprimnej lásky a zaslúženej úcty.

Mgr. Anna Labanová, Bc. Denisa Breznická

• Jedným z efektívnych spôsobov ako si prehľadnejšie znázorniť učivo sú pojmové mapy. Žiaci vytvorili pojmové mapy k témam život rastlín, pôda, spôsoby ako šetriť vodou a lesné spoločenstvo, ktoré kombinovali obrázkami a textom.

Mgr. Radoslava Petruňová, Stanislav Bužo

• V mesiaci február 2024 sme hľadali zimu v knihách. A veruže sme ju našli. Žiaci spoločne s triednymi učiteľkami prečítali krásne rozprávky a príbehy so zimnou tematikou v našej školskej knižnici. Napríklad - o Danke, Janke a medveďovi Demeterovi; o krtkovi v zime; o dievčatku so zápalkami; o Snehovej kráľovnej a Zasnežené rozprávky. Žiaci vytvárali leporelá, mini knižky a vlastné zimné knihy.

Mgr. Magdaléna Fialová, prezentáciu fotiek vytvorila Mgr. Radoslava Petruňová

• Je ľahké urobiť dobro pre človeka, ktorého poznáš. Ale povzbudivé slovo potrebuje každý človek nášho sveta a aj každý žiak. A potrebuje ho každý deň. Preto sme sa rozhodli urobiť radosť niekomu, koho nepoznáme. Neboli to prvoplánové slová a obrázky, ale práca, ktorá nás stála nemalé úsilie, keďže sme písali neznámym žiakom. Výsledky našej práce nás potešili nielen vtedy, keď sme vytvorili pohľadnice, ale aj vtedy keď sa pohľadnice z neznáma dostali k nám. Nezabudni, že práve tvoje milé slovo môže druhému urobiť krajší deň. Pozývame každého povzbudiť slovom niekoho v tomto svete.

• Tíško ako sen,

prišiel Valentínsky deň.

Preto Vám chceme zaželať,

aby Vás mal každý rád.

Nech Vás ráno láska budí,

a nech ste s tým, kto Vás ľúbi.

Mgr. Anna Labanová, Bc. Ružena Jarková

Video spracovala Bc. Denisa Breznická

• V rámci finančnej gramotnosti sa žiaci 3. ročníka v úvode hodiny preniesli do obdobia Vianoc. Následne žiaci pracovali s letákmi supermarketov a vyberali potraviny a nápoje, ktoré na Vianoce kupovali s rodičmi. Vystrihnuté potraviny následne lepili do nákupného košíka a do zoznamu vypisovali ceny daných potravín. Žiaci si uvedomili, čo všetko musia rodičia zabezpečiť do domácnosti a aké výdavky to obnáša.

Mgr. Katarína Demčáková

• Dnešný deň, 6.2.2024 patril zábave. Smiech bolo počuť na všetky strany. Masky, skákanie, tanec, hry boli toho súčasťou. O program sa postaralo Divadlo Etudy - Šašo s kamarátkou.

• Pri vytváraní pravidiel treba hľadať spoločne so žiakmi cestu k ich porozumeniu a dodržiavaniu. A preto sme si aj my všetci spoločne vytvorili pravidlá tried.

Žiaci sa spolu so svojimi triednymi učiteľkami a pedagogickými asistentami porozprávali, ktoré pravidlá by boli pre ich triedu zaujímavé a vyhovujúce. Vytvorili si plagát, ktorý im bude pripomínať ich spoločnú prácu.

Novinky

• Základná škola ČIČAVA