Nedeľa 15. 7. 2018

Patrícia Goroľová (nultá)

Statistics

Novinky

• Triedna učiteľka pani Fialová ďakuje všetkým svojim štvrtákom za pekných 5 rokov. Praje im veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

Držte sa.

• Hurá, hurá, hurá!!!

Radostne zvolali naši žiaci pred odchodom na vytúžené prázdniny.

Všetkým žiakom, pani učiteľkám i zamestnancom školy prajeme spokojné prežitie prázdnin a dovoleniek .

• Cesta k úspechu je občas veľmi namáhavá a musíme počas nej prekonávať rôzne prekážky. Tie naše boli v podobe stužky a otázok z celoročného učiva, ktoré si pre každý ročník pripravili triedne pani učiteľky. Úlohou bolo na otázku odpovedať áno alebo nie. Najlepšie si so školskými prekážkami poradili:

v 0. ročníku Alenka Pužová

1.A Timotej Maľar

1.B Radko Tomáš

2. ročníku Karinka Makulová

3. ročníku Adrián Maľar

a vo 4. ročníku Nelka Tomášová.

Úspešným žiakom blahoželáme! A ostatným, prarejeme veľa úspechov v nasledujúcom školskom roku.

• Do galérie Jazdecký areál Grandesa boli pridané fotografie.

• V rámci záujmového útvaru Zábavné popoludnie sme sa vybrali zajazdiť si na koňoch na Jazdecký areál Grandesa vo Vranove nad Topľou. Okrem jazdenia sme si prezreli stajne, dozvedeli sme sa o tom, ako sa o koníky starať, ako im upravovať kopýtka, čím sa kone živia i na čo všetko sa konská sila využíva. Mnohí sme mali veľký strach, ale nakoniec sme ho prekonali a na krásneho valacha vysadli.

Mgr. Ľ. Olšavová

• Expozícia ľudovej architektúry a bývania - 21.6.2018 sa štvrtáci vybrali po stopách našej minulosti a navštívili Skanzen v Humennom, kde si prezreli ľudovú architektúru a dozvedeli sa o živote našich predkov.

• Na obdobie výletov sa deti vždy veľmi tešia, lebo to znamená, že je koniec školského roka a odmena za celoročnú prácu a úsilie, ktoré vynaložili v škole.

Konečne prišiel deň ,,D“ 19.6.2018, kedy žiaci nultého, prvého a druhého ročníka nasadli do autobusu a vyraziil smer Košice- Kavečany. Cieľom našej cesty bola ZOO, kde sme sa ocitli v peknom prostredí plnom zelene, ktoré poskytovalo ochranu pred páliacim slnkom.

Deti s rodičmi pozorovali rôzne cudzokrajné i v našich lesoch divo žijúce zvieratá. Videli opice a vtáky rôznych veľkostí, leva, tigra, tulene, labute i medveďa a množstvo iných zvierat.

• Do galérie ZOO Košice boli pridané fotografie.

• 14.6.2018 sa tretiaci vybrali na poznávací školský výlet smer Svidník - Stropkov. Úlohou škol. výletu bolo priblížiť dejiny našej vlasti v období II. svetovej vojny. Prvou našou zastávkou bola Vyhliadková veža, vďaka ktorej sme si prezreli okolie, kde prebiehali najťažšie boje na našom území. Odtiaľ sme sa vybrali k pamätníku na Dukle a presunuli sme sa k Vojenskému historickému múzeu vo Svidníku. Prezreli sme si expozíciu a v areály múzea expozíciu vojenskej techniky. Na záver sme sa zastavili v Mini ZOO Stropkov, kde si okrem obhliadky zvieratiek, niektorí odvážlivci mohli pohladiť ba i položiť na krk veľhada kráľovského.

Novinky

• Základná škola ČIČAVA