Navigácia

Streda 17. 1. 2018

Mapa

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 17.1.2018)
Martin Maľar (druhá)

Statistics

Počet návštev: 112236

Novinky

 • V predvianočnom období sa na našej škole uskutočnili Vianočné tvorivé dielne. Žiaci pod vedením pani učiteliek zo ZUŠ Jastrabie vyrábali krásne a nápadité vianočné ozdoby a pozvánky na Vianočnú akadémiu. Deti tvorili s nadšením a veľmi radi sa zapájali do všetkých činností.

  Výtvormi si vyzdobili svoje domovy. Pozvánky rozdali rodinným príslušníkom a pozvali ich na pripravované vianočné vystúpenie v Kultúrnom dome.

 • Informačný a vzdelávací inštitút Košice v spolupráci so Základnou školou Čičava realizoval edukačné aktivity zamerané na výchovu detí k právam národnostných menšín prostredníctvom interaktívneho a zážitkového vzdelávania.

  Deti absolvovali prednášku zameranú na vzdelávanie práv žiakov rómskej menšiny, v spolupráci s lektorkou čítali rómske básne.

  Elektronické pexeso bolo zamerané na využívanie rómskeho jazyka. Výtvarnými prácami stvárnili blížiace sa vianočné sviatky.

  Deti boli veľmi šikovné, predviedli svoje čitateľské schopnosti.

 • Milí rodičia, starí rodičia, milí občania,

  srdečne Vás pozývame na Slávnostnú Vianočnú akadémiu,

  ktorá sa uskutoční dňa 20.12.2017 o 10.00 hod. v Kultúrnom dome v Čičave.

  Tešíme sa na spoločne strávený čas

  Predvianočný čas očakávania sme si už tradične mohli spestriť „Vianočnou akadémiou“, ktorú si pre nás pripravili žiaci ZŠ a MŠ pod vedením svojich pedagógov. Avšak každé vystúpenie bolo jedinečné a krásne.
  Akadémiu moderovali žiačky 4. ročníka – Kamilka Jarková a Nelka Tomášová. V úvode sa nám predstavili naši najmenší – škôlkari. Zarecitovali krátke básničky a zaspievali pesničku – „Svieť nám stromček jagavý“.

 • Krásny predvianočný čas strávili naši nulťáci a prváci v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou, kde sa spolu so žiakmi iných vranovských škôl zúčastnili divadelného predstavenia Betlehem.

 • Mikulášku, dobrý strýčku,

  modlím sa ti modlitbičku,

  zlož tú svoju plnú tašku,

  daj nám darov, svojich trošku,

  či koníčka medového,

  či koláčka makového,

  veď ty strýčku Mikuláš,

  mnoho dobrých darov máš...

 • Do galérie Zemplínske múzeum Michalovce boli pridané fotografie.

 • Zemplínske múzeum Michalovce

  Z krásneho putovania nekonečným vesmírom sme sa vrátili späť na Zem. Už z výšky sme videli, že je to skutočne najkrajšia planéta v celej jeho nekonečnosti. A že najkrajšou časťou je náš Zemplín. Keďže sme sa o ňom chceli dozvedieť trošku viac, navštívili sme Zemplínske múzeum v Michalovciach, konkrétne jeho Prírodovednú expozíciu.

  Táto expozícia bola zo západného krídla kaštieľa presunutá do budovy bývalej koniarne.

  V súčasnosti pozostáva z vyše 300 preparátov vtákov, 58 preparátov cicavcov, ktoré sú doplnené o 13 hniezd vtákov, 6 násad, 6 lebiek, 1 hniezdo cicavca, 1 plaza s násadou, 2 obojživelníkov a 1 bezstavovca.

 • Do galérie Hvezdáreň Michalovce boli pridané fotografie.

 • Hvezdáreň v Michalovciach

  Sme veľmi zvedavé deti a radi sa učíme o nových veciach. Jednou z nich je aj náš nekonečný vesmír. Keďže sme sa o ňom chceli dozvedieť čosi viac, rozhodli sme sa, že to urobíme na tom správnom mieste. Preto sme nasadli do autobusu a odviezli sme sa do hvezdárne v Michalovciach.

  Hvezdáreň v Michalovciach sídli v budove Moussonovho domu na Hrádku, ktorý bol v 80-tych rokoch 20. storočia prestavaný na účelové zariadenie. Plní úlohy na úseku populárno - výchovnej, vzdelávacej, odborno - výskumnej, pozorovateľskej a poradenskej činnosti v oblasti astronómie a príbuzných vied. Na budove sú dve kupoly a to päťmetrová, v ktorej je uložený refraktor,a trojmetrová, v ktorej sa nachádza zrkadlový ďalekohľad.

 • V rámci Metodického združenia učiteľov našej ZŠ, bol na prednášku o význame a využití videohier vo vzdelávaní, pozvaný pán Silvester Buček z Občianskeho združenia Vĺčatá/ redaktor /, ktorý je absolventom mediálnych štúdí na Masarykovej univerzite a vo svojom doktorandskom štúdiu sa venuje vzťahu digitálnych hier a kultúry. Je spoluzakladateľom združenia MU Game studies, ktoré sa snaží vytvoriť prostredie na skúmanie nie len digitálnych hier v akademickom prostredí. Prvé hry hrával ešte na Sinclairi, dnes je verný hlavne počítaču. Videohry sú preňho relaxom a únikom, a preto na nich oceňuje skôr atmosféru a zážitok, ako originalitu za každú cenu (aj keď sa to samozrejme nevylučuje). Momentálne pôsobí na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda ako doktorand. Pre Vĺčatá píše od začiatku projektu.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola ČIČAVA
  Čičava 34
 • 0910900627

Fotogaléria